خسارت 50 میلیارد ریالی به باغات میوه نمهیل هشجین

خسارت 50 میلیارد ریالی به باغات میوه نمهیل هشجین
وبلاگ خبری شهر هشجی
هشجین هشجین هشجین هشجین هشجین
جشنواره غذاهای محلی
جشنواره غذاهای ایرانی
آخرين مطالب
http://aznav.ir/sites/default/files/styles/medium/public/images/aznav_nemehil.jpgبه دنبال بارش سنگین برف و سرمازدگی در منطقه نمهیل هشجین خلخال، 50 میلیارد ریال به باغات این منطقه خسارت وارد شد. 

به گزارش آق داغ: ساکنان این منطقه که از این وضعیت نگران و ناراحت بوده و تمام محصول خود را بر باد رفته می‌دیدند، عصر امروز از مسئولان خواستند تا نسبت به جبران خسارت وارده به باغات آنها که حتی تحت پوشش بیمه کشاورزی نیز قرار نگرفتند، کمک کرده تا جبران خسارت انجام شود.

ساکنان این منطقه با اعلام اینکه همه ساله میوه نوبرانه بهاره مردم استان و شهرهای مجاور نظیر توت، انگور، انجیل، سیب و زردآلو از طریق باغات آنها تأمین می‌شود اما امسال به دلیل سرمازدگی بی‌نظیر و بی‌سابقه این باغات دچار خسارت شده به طوریکه حتی تنه درختان آنها بر اثر بارش برف سنگین یخ زده و عده‌ای از باغداران این منطقه باید با خرید چندین اصله درخت به کاشت مجدد پرداخته و برای باردهی در سال‌های آینده امیدوار باشند.

به گزارش آق داغ: ساکنان این منطقه اعلام کردند که به دلیل گرمسیر بودن منطقه و اطمینانی که در سال‌های اخیر به وارد نشدن خسارت به باغات آنها داشتند اقدام به پوشش بیمه باغات خود نکرده و در این زمینه دچار قصور و کوتاهی شدند که انتظار کمک و همراهی مسئولان بیشتر احساس می‌شود.

موضوعات مرتبط: ,

برچسب‌ها: ,
[ يکشنبه 17 فروردين 1393 ] [ 20:39 ] [ مدير ] [ بازديد : 451 ]