سخنرانی امام جمعه هشجین در سی و پنمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران

سخنرانی امام جمعه هشجین در سی و پنمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران
وبلاگ خبری شهر هشجی
هشجین هشجین هشجین هشجین هشجین
جشنواره غذاهای محلی
جشنواره غذاهای ایرانی
آخرين مطالب

 

سخنرانی امام جمعه هشجین در سی و پنمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایرانسید رسول رضوی نیا امام جمعه شهر هشجین در سخنرانی روز ۲۲ بهمن ۱۳۹۲مراسم سی‌ و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفتند و دهه فجر را بحق از ایام الله دانستند و گفتند :هر روزی که در آن بر ملتی منت نهد و آنها را از ظلم طاغوت نجات دهد از ایام ویژه الهی خواهد بود .در جهت شکرگزاری برخی از نعمات خداوند که به واسطه این دهه و این انقلاب به این ملت ارزانی داشته ، تفکر کنیم.

 

 

 

وی گفت :بزگترین نعمتی که خداوند در طی این انقلاب به این ملت ارزانی داشته نعمت ولایت فقیه است . عرصه ولایت فقیه تا پای جان ، بهترین عرصه برای آزمایش امتی است که به ولیّ غائب خود وعده یاری نصرت می دهد و از او درخواست ظهور و فرج می نماید .

ایشان ادامه دادند :همیشه تاریخ اینگونه بوده است که هر گاه مردم قدر رهبر خود را دانستند و گرد شمع وجودش چرخیدند و در اطاعت از او بهانه جویی نکردند ، جامعه خود را به سمت سعادت و کمال سوق داده و هرگاه که در اطاعت بهانه جویی کردند و در اثر عدم پیروی از رهبری واحد الهی دچار اختلاف و تنازع شند به ذلت و خواری دچار شدند . ملت ایران به حق در پیروی از جانشین معصوم یعنی حضرت امام خمینی (ره) سنگ تمام گذاشتند ، کم کاری امتهای پیشین و کوفیان را جبران نمودند و در واقع شکر حقیقی نعمت را بجا آوردند و خدا نیز این شکر حقیقی را بی پاسخ نگذاشت .

رضوی نیا افزود :امام خمینی (ره) قبل از انقلاب هم نسبت به وحدت قومیت ها و مذاهب با توجه به نگرش قرآنی توجه داشت ، دشمن غیر مسلمانها میخواهند عین یک نان مسلمانان را تکه تکه کرده و ببلعند و در این راه هزینه های بسیاری میکنند تا اسلام را بشکنند ، یک روزی قرآن آتش میزنند روزی دیگر به پیامبر اهانت کرده و کاریکاتور میکشند و به نام آزادی بیان هر کاری مکینند . در این مراحل موفق نبوده اند اما الان به یک نقشه ی خیلی کثیفی روی آورده اند که موفقیت هم داشته اند و آن اختلاف در درون اسلام و تحریک یک مسلمانان بر علیه دیگری و جریان تکفیر .

امام جمعه هشجین تاکید کرد : در جمهوری اسلامی ، شیعه و سنی در کنار هم و باهم برادرند و هرکس خلاف آن را تبلیغ کند ، دشمن ایران و اسلا است . در سوریه ۱۲۰ هزار نفر به چه گناهی باید کشته شوند تا کی مسلمان مسلمان دیگری را خواهد کشت . چرا به خود نمیآیید . شبکه های ماهواره ای به نام شیعه درست میکنند تا از مقدسات و باورهای اعتقادی فرق مسلمین سوء استفاده و برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کنند و علمای جهان اسلام باید دست بکار شوند و شیعه و سنی باید دست بکار شوند و این علف های هرز را بچیند .

همچنین رضوی نیا با بیان این که  نظام به توجه به اسلامی بودن که در راس آن یک شخصیت اسلامی و مجتهد جامع الشرایط است اظهار داشت: این جهان اسلام بی نظیر است هر روز به برکت این ولایت و تمکین مردم موفقیت ها ادامه دارد و قله های افتخار را یکی بعد از دیگری فتح میکنند و دشمنان ما از این همه پیشرفت و موفقیت ناراحتند .

رضوی نیا ادامه داد : تحریم ها درس بزرگی به ما میدهند نقاط آسیب پذیر را دشمن به ما نشان داد باید کشور در این نقاط متمرکز شود و اقتصاد مقاومتی را در پیش بگیرد علاج مقابله با دشمن چیست؟ علاج تسلیم شدن نیست بلکه علاج کسب اقتدار است و مذاکره ای هم اگر هست در مسیر اقتدار باید باشد .

ایشان تصریح کردند : ما امید به خدا داریم و دستمان در دست رهبر انقلاب است ما را از تحریم نترسانید که ما فزرندان رمضانیم ، ما را از جنگ نترسانید که ما فرزندان عاشوراییم. این ملت همان ملتی هستند که در هشت سال دفاع مقدس با کمترین ساختند و از جان و مال و فرزنداشنان گذشتند تا پرچم اسلام زمین نیافتد که امروز بتوانیم ایران را که روزی نوکر امریکا بود را به این اقتدار و عزت برسانیم که در مقابل تهدید ، آن ها تهدید کنیم و با جرأت بگوییم اگر غلطی از آنها سر بزند ان ها را با خاک یکسان خواهیم کرد .

رضوی نیا از مئسولین خواست که دربرنامه مذاکره های پیشرو باید عزت و شرف این ملت و کشور را صیانت کنند ، از نظر طرف آمریکایی و غربی رابطه و مذاکره یعنی تسلیم در برابر خواسته های آن ها شدن ، یعنی نوکر بودن مثل خیلی از کشور های منطقه ، یعنی نوکر بودن مثل خیلی از کشور های منطقه ، یعنی دفاع نکردن از مظلومین جهان ، یعنی هسته ای نبودن ، اگر قرار بود کوتاه بیاییم پس چرا از انقلاب تا کنون صد ها هزار شهید دادیم؟ بهترین جوانان این مملکت  ،همت ها و باکری ها را دادیم  که امروز بگوییم تسلیم ، هنوز مادر خیلی از شهدا چشم انتظار فرزندانشان هستند ، هنوز سرفه های جانبازان شیمیایی بوی خون میدهد و ما بخاطر گرانی و تحریم اقتصادی بگوییم تسلیم؟ تسلیم یعنی مرگ عدالت خواهی در دنیا و این خیانت آشکار به امام زمان عجل ا.. تعالی فرج الشریف و خون صدها هزار شهیداست .

 


موضوعات مرتبط: ,

برچسب‌ها: سخنرانی امام جمعه هشجین در سی و پنمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران,
[ سه شنبه 22 بهمن 1392 ] [ 18:17 ] [ مدير ] [ بازديد : 486 ]