مقالات

مقالات
وبلاگ خبری شهر هشجی
هشجین هشجین هشجین هشجین هشجین
جشنواره غذاهای محلی
جشنواره غذاهای ایرانی
آخرين مطالب

 

http://img1.tebyan.net/big/1392/12/21118024816082527961331262154714864722.gifآق داغ:ایام نوروز از ذوق و شوق لباس و كفش نو خریدن، تخم مرغ رنگ كردن، سبزه گذاشتن و عیدی گرفتن و آجیل و شیرینی خوردنش گرفته تا دور هم نشینی ها و گفتن و خندیدن ها و مسافرت ها و ... همه و همه خاطرات خوبی را در ذهن ما ساخته  است.... 

 


موضوعات مرتبط: ,

برچسب‌ها: بیاییم از فرصت فاطمیه بهره گیریم ‌،فاطمیه ، فاطمیه سال 92 ‌،هشجین,
ادامه مطلب
[ چهارشنبه 6 فروردين 1393 ] [ 21:53 ] [ مدير ] [ بازديد : 469 ]

 http://archlibserver.imam-khomeini.ir/thumbnailDraw?id=348980&type=lowQuality&format=image&digital=trueابوالفضل توکلی بینا: امام مصمم بودند که به جمع مردم بپیوندند و به ایران تشریف فرما شوند. اما  بعضی به عنوان دلسوزی از امام خواستند که در یک چنین موقعیتی مصلحت نیست که  شما به ایران بیایید. ایشان هم وقتی مشاهده کردند که عده‌ای اصرار دارند ایشان به  ایران نروند، فرمودند: من از اینکه عده‌ای نهی می‌کنند به ایران نروم می‌فهمم که باید هرچه زودتر به ایران بروم و در بین مردم باشم. امام خمینی از یک تیزهوشی خاصی  برخورداربودند. در ادامه به برخی از خاطراتم از روز ورود امام می پردازم:


موضوعات مرتبط: ,

برچسب‌ها: استقبال از امام چگونه شکل گرف ,مقاله در مورد دهه فجر,لحظه ورود امام خمینی به ایران,
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 10 بهمن 1392 ] [ 20:26 ] [ مدير ] [ بازديد : 272 ]

اعتیاد جنسی وسواس گونه، ظاهراً رو به افزایش گذاشته است؛ چرا که مراجعه برای درمان این مشکل بسیار کم است و بسیاری از افراد بشدت احساس شرم کرده، برای حضور در برنامه‌های درمانی همکاری کمی دارند. مطالعات انجام شده در بین مراجعان نشان می‌دهد که مردان ۴ برابر زنان با این مشکل مراجعه می‌کنند و به نظر می‌رسد مسائل اجتمائی باعث عدم مراجعه زنان برای درمان می‌شود


موضوعات مرتبط: ,

برچسب‌ها: ,
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 10 بهمن 1392 ] [ 14:37 ] [ مدير ] [ بازديد : 184 ]
با پیش رفت علم ودانش و وارد شدن تکنولوژی در زندگی بشر روابط بین جوامع بشری وابزارتولید از حالت سنتی  وساده خارج شده و ابعادچند گانه یافته وهمه افراد وگروه های جامعه راتحت تاثیر خود قرار داده ومطالبات نوینی را ایجاد کرده ونیا زهای جدیدی ظهوروبروز کرده که برای دست یابی به این خواسته ها افراد نیازمند کسب مهارتها وآگاهی های جدیدی شده اند در راستای این تحولات  جوامع روستائی نیز متحول شده  بتدریج علاوه بر کم رنگ شدن روابط سنتی حاکم برآنها با دست یابی نیروهای جوان روستای به مهارت وعلوم وفنون بناچار برای عرضه مهارت خود وپیدا کردن موقعیت اجتماعی وشغلی متنا سب با دانش خود روانه شهر های بزرگ وکوچک شده اند  ودچار معضلات ومشکلات عدیده گردیده اند علاوه بر مشکلات ناشی از مهاجرت مکانی وناهمخوانی های فرهنگی درمکان جدید عملا جوامع روستائی بدو گروه تقسیم شده گروه شهرنشین جوان تحصل کرده وآموزش دیده صاحب مهارت نوین وجویا وخواستار زندگی  وموقعیت اجتماعی بهتروگروه دیگر روستائیان ساکن درروستا تقریبامسن بابینش وروابط سنتی و وابستگی های قومی وقبیله ای و پایبند آداب وسنن وارزشهای حاکم برجوامع روستائی و البته سخت کوش و کم توقع و بخاطر وابستگی های سببی و نسبی و علایق ناشی ازخاطرات دوران کودکی این دو گروه بشدت بهم دیگروابسته میباشند بطوریکه هر اتفاق در زندگی هریک از این گروه ها زندگی گروه دیگر را تحت تاثیر قرار میده و به خاطروجود تضاد در مطالبات این دوگروه واشتراکات فرهنگی وعلایق فوق الذکر باعث سرگردان جوانان روستائی در میان سنت ها و روابط ساده روستا و روابط پیچیده شهری گردیده بدین ترتیب منافع و مصالح این دو گروه در بسیار مورد باهم در تضاد میباشد.

موضوعات مرتبط: ,

برچسب‌ها: ,
ادامه مطلب
[ سه شنبه 17 ارديبهشت 1392 ] [ 23:15 ] [ مدير ] [ بازديد : 483 ]

 


پوست ارگان بسیار عظیم و در عین حال پویایی است. برای همه‌ی ما پیش می‌آید که هرازگاهی دچار برخی از مشکلات پوستی شویم.

پوست

 پوست این قدرت را دارد که به مرور مشکلاتش را رفع کند اما باید صبور باشید زیرا این کار کمی وقت می‌گیرد. واقعیت این است که برای رفع مشکلات پوستی اول باید به دنبال دلیل بروز آن باشیم. در اکثر موارد باید راه حل را در بشقاب‌هایمان جستجو کنیم. برای آشنایی با چند مشکل پوستی رایج و روش‌های مقابله با آن‌ها مطالعه‌ی این مطلب را از دست ندهید.

 مشکلات پوستی معمولاً در نتیجه‌ی کمبود برخی از ریزمغذی ها می‌باشد و یا اینکه مشکلی در عملکرد برخی از اعضای بدن مانند کبد، کلیه ها یا روده ها پیش می‌آید و منجر به بروز برخی از مشکلات پوستی می‌شود. در این صورت بدن مجبور می‌شود که مازاد سموم بدن را از طریق غدد سباسه یا مولد عرق و یا از طریق سلول‌های کراتینوسیت موجود در اپیدرم (که 90 درصد لایه‌ی بیرونی پوست را تشکیل می‌دهند) دفع کند و همین مسئله هم باعث بروز مشکلات مختلفی مانند آکنه، اگزما یا پسوریازیس می‌شود.


موضوعات مرتبط: ,

برچسب‌ها: راه‌حل‌های غذایی برای اگزما، پسوریازیس، آکنه، مشکلات پوستی ، ترمیم پوست ،خشکی پوست،گیاهان،گیاهان دارویی,
ادامه مطلب
[ چهارشنبه 25 بهمن 1391 ] [ 17:52 ] [ مدير ] [ بازديد : 247 ]

 


به راستی تا به حال دروغ گفته‌اید؟ می‌خواهی راستش را بگو، می‌خواهی نگو، با خودت...!
دروغ

راستش به بهانه‌ی پخش سریالی باعنوان "راستش را بگو" هیجان زده شدم، که ‌ای بابا بالآخره سریالی که محوریتش یکی از رذایل اخلاقی ای است که، اگر از جامعه دورباشد، به طور حتم اتفاق خوشایندی برای جامعه حاصل خواهد آورد، سروکله‌اش پیدا شدو از یکی از شبکه‌های صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران این سریال پخش شد. راستش را بخواهید مقاله را به این دلیل این‌گونه آغاز کردم که، انتظار مردم شریف ایران از صداوسیما در تولیدات خود این است که دقت نظر و عمل کافی را به خرج دهد و از این فرصت طلایی که به راستی خمینی کبیر (ره) آن را به دانشگاه  تشبیه می‌فرمودند، کمال بهره وری انجام گیرد.

قصد آن نیست، صرفآ به نقد برنامه‌های صدا وسیما بپردازم، ولیکن بنا براستدلال به آمارهای مستند، وبه احتمال غریب به یقین می‌توان، این‌گونه مقاله را ادامه داد، سریال‌هایی با این چنین موضوع که زشتی دروغ را دست مایه‌ای برای تولید قرار می دهندو رذیلتی همچون دروغ را به اندازه توان خود به تصویر می‌کشند، انگیزه را به دست هر فعال فرهنگی می‌سپارند برای پرداختن به این سریال وموضوعش، ولواز زمان پخش این سریال گذشته باشد. از آنجمله رذایلی که جا داشت صداو سیما بعداز انقلاب اسلامی به درستی به آن بپردازد می‌توان، به رذایلی همچون تجمل گرایی واسراف، طمع، حسد، چشم چرانی، غیبت، تهمت و بسیاری دیگراز این دست اشاره کرد. بدون اشاره به هر گونه نقدی به راین سریال، یک راست به سراغ موضوع آن می‌رویم.


موضوعات مرتبط: ,

برچسب‌ها: اجرای طرح مبارزه با دروغ در شهر،راستش را بگو ، سریال راستش را بگو، صدا و سمیا ، شبکه یک،شبکه یک سیما,
ادامه مطلب
[ چهارشنبه 25 بهمن 1391 ] [ 17:48 ] [ مدير ] [ بازديد : 209 ]
حضرت فاطمه

کوچه بنی هاشم، پلاک سوم جمادی الثانی . باز هم آدرس را مرور می کنم . چه قدر بوی نامهربانی از این کوچه می آید، توقف می کنم . به دنبال درب خانه می گردم . دری کبود و سینه سوخته به چشم می خورد اما باز باید بپرسم .

کسی دارد رد می شود اما نه مثل آن روز که تمام اهل مدینه در آن آزمون رد شدند .

 

می بخشید این همان دری نیست که در آتش جهالت و بی وفایی مسلمانان نامسلمان سوخت؟

این همان دری نیست که بوی دست پرمهر پیامبر می دهد؟

این همان دری نیست که پیامبر از آن به دیدار پاره تنش می آمد؟

این همان دری نیست که آدم های آن طرفش اهل بیت نامیده شدند؟

ناگهان همه چیز در این کوچه با من سخن می گویند . در، دیوار و میخ با چشم های شفق گونه شان به من می نگرند . می گریم بر کبودی ها . بر ماه صورت نیلگون و فریاد می زنم بر میخ . تو قاتل مادر منی، تو مسبب شهادت دختر رسول خدایی تو


موضوعات مرتبط: ,

برچسب‌ها: حضرت فاطمه،یا فاطمه ، فاطمه الزهرا (س)،هشجین،مسجد جامع هشجین ،هیئت های مذهبی هشجین،حسینیه هشجین,
ادامه مطلب
[ يکشنبه 20 فروردين 1391 ] [ 22:53 ] [ مدير ] [ بازديد : 259 ]

1- دو تار : به علت بزرگ بودن كاسه ا ش در روي زانو با ناخن انگشت نواخته مي شود . طول مستقيم آن 1000 الي 1200 ميليمتر مي باشد. صداي ضعيف و ظريفي داشته و در بين ملل آسياي ميانه مورد استفاده قرار مي گيرد . در ازبكستان چندين نوع از اين ساز كه دوباره سازي شده موجود مي باشد .

 
2- سه تار : كاسه ي كوچكي دارد .صداي ضعيف و ظريفي داشته و با ناخن نواخته مي شود. در ابتدا سه سيم داشته ولي بعدها سيم ديگري به آن اضافه شده است . گويا اين سيم را فردي به نام مشتاق عليشاه به آن اضافه نموده است . اكنون به اين سيم چهارم سيم مشتاق مي گويند.


موضوعات مرتبط: ,

برچسب‌ها: انواع تار آذربایجان،تار آذربایجان،تار،سه تار،چهار تار،دوتار،تار هشجین،تارزنی در هشجین،هشجین،عکس هشجین،طبیعت هشجین,
ادامه مطلب
[ يکشنبه 16 بهمن 1390 ] [ 22:17 ] [ مدير ] [ بازديد : 785 ]
اگر شما دارای کلسترول بالا و فشار خون بالا باشید، علاوه برهشجین احتمال بروز بیماری های قلبی در شما، مغزتان نیز در معرض خطر قرار دارد. 10 تحقیق در انجمن اعصاب شناسی در امریکا انجام شد و نشان داد افرادی که در معرض خطر بیماری قلبی وجود دارند، دارای نقصان عملکردهای ادراکی هستند و برعکس.

1-مکالمه و حرف زدن
هنگامی که شما با یک نفر مشغول صحبت کردن هستید، احساس رضایتمندی می کنید. تحقیقاتی در دانشگاه میشیگان راجع به انواع مختلف ارتباطات کلامی و اثر آنها بر روی مغز انجام گرفته است. این تحقیقات نشان داده که صحبت های منفی هیچ فایده ای ندارند. در حالی که اگر مکالمه ای مفید صورت گیرد، افراد مکالمه کننده عملکرد اجرایی و ادراکی خوبی را به دست می آورند و این عملکردها همان حافظه می باشد.موضوعات مرتبط: ,

برچسب‌ها: هشجین,هشتجین,تصاویر هشجین,
ادامه مطلب
[ يکشنبه 25 دی 1390 ] [ 0:44 ] [ مدير ] [ بازديد : 494 ]

یک سال پس از مصرف آخرین اکوتان، اگر همچنان جاهای فرورفته باقی مانده بود، بهترین درمان لیزر فراکشنال CO2 است. البته فرورفتگی های ناشی از جوش انواع مختلف دارند.

سلامت: وقتی جوش می زنیم 4 نوع جوشگاه یا جای جوش ممکن است باقی بماند؛ لک قرمز، لک تیره، فرورفتگی سطح پوست و برجستگی روی پوست. برخی بیماران 2 یا چند نوع از این آثار را همزمان در پوست خود دارند بنابراین دانستن اینکه با چه روش هایی می توان جای این جوش ها را از بین برد مهم است:

1 – لکه های قرمز: ابتدا باید جوش های صورت کاملا درمان شوند. لکه های قرمز حداکثر 6 ماه به دنبال بهبود جوش ها خود به خود برطرف می شوند. اگر در برخی موارد مقاوم بودند و خود به خود برطرف می شوند. اگر در برخی موارد مقاوم بودند و خود به خود برطرف نشدند، با لیزر PDL می توان آنها را درمان کرد. قبل از این اقدام باید مطمئن شد جوش ها کاملا ریشه  کن شده اند.


موضوعات مرتبط: ,

برچسب‌ها: هشجین,عکس,عکس,طبیعت هشجین,عکس هشجین,تصاویر هشجین,آق داغ,عکس آق داغ, hashjiN,راهی عالی برای از بین بردن جای جوش ,روش های از بین بردن جوش,,
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 22 دی 1390 ] [ 0:40 ] [ مدير ] [ بازديد : 857 ]